1-7 Haziran 2020 Haftalık Anime Bülteni

1-7 Haziran 2020 Haftalık Anime Bülteni ile sizlere anime ve manga piyasasının durgun olduğu bu günlerde az ama öz haber getirdik!

Anime ve manga piyasası her ne kadar koronavirüs yüzünden durgun olsa da, yaz animeleri için iyi haberler yolda!


Yeni Stüdyo Ghibli Filmi Aya to Majo Yolda!

İlgili haberimizden Stüdyo Ghibli’nin yeni filmi Aya to Majo hakkında bilgiler edinebilirsiniz.


The God of High School Animesinin Tema Şarkıları Belli Oldu!

Crunchyroll, Yongje Park’ın The God of High School manhwa’sının anime uyarlaması için yapılacak tema şarkılarını açıkladı. KSUKE anime açılış şarkısı “Contradiction feat. Tyler Carter“ı söylerken ve CIX grubu kapanış şarkısı olan “WIN“i söyleyecek. Her iki şarkı da anime için oluşturulan yeni şarkılar olacak.


Lapis Re:LiGHTs Animesinden Yeni Tanıtım Videosu Geldi ve Yayınlanma Tarihi Açıklandı!

KLab Games ve Kadokawa‘nın “Büyü x İdol” isimli karma medya projesi Lapis Re: LiGHTs için resmi Twitter hesabı, anime evreninin idol grupları olan Süpernova ve Kono Hana wa Otome‘yi vurgulayan yeni bir tanıtım videosu yayınladı. Video ayrıca, animenin 4 Temmuz‘da saat 10: 00’da yayınlanmaya başlayacağını gösteriyor.


Enen no Shouboutai Animesine Yeni Bir Karakter Ekleniyor!

Atsushi Ohkubo‘nun Enen no Shouboutai mangasının resmi sitesi, Daisuke Ono’nun seslendirmen olarak Pan Ko Paat karakteri ile seslendirme kadrosuna katılacağını gösteren yeni bir video yayınlamaya başladı. Karakter, Ateş Gücü Birliği 4’ün kaptanı ve Shinra ve Arthur’un akademideki eğitmeniydi. Pan Ko Paat, her zaman boynunda asılı bir düdük taşıyor ve her uygun fırsatta düdüğünü kullanıyor.


Dokyuu Hentai HxEros Animesinden Yeni Bilgiler Geldi!

Shueisha’nın Jump SQ dergisinin bu yılki Temmuz sayısı Ryouma Kitada’nın “Dokyuu Hentai HxEros” mangasının anime adaptasyonunun 3 Temmuz’da yayınlanacağını açıkladı. Anime’nin resmi web sitesinde anime’nin ikinci tanıtım görseli ve animenin açılış ve kapanış şarkılarını söyleyecek isimler yayınlandı.

Animenin açılış şarkısını, BURNOUT SYNDROMES isimli rock grubunun bu anime için özelleşmiş alt grubu olan HXEROS SYNDROMES, Yoshitsugu Matsuoka (Sword Art Online animesinden Kirito) ile seslendirecek. Şarkının tam ismi ise şu şekilde olacak: Wake Up Hx ERO! feat. Retto Enjou (Matsuoka Yoshitsugu).


Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho Animesinin 2. Sezonundan Yeni Bilgiler Geldi!

Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump dergisinin bu yılki 26. Animenin 7 Temmuz’da yayınlanmaya başlayacağı açıklarken, Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho animesinin ikinci sezonu için yeni bir görsel yayınladı.


Cowboy Bebop’ın Netflix Live-Action’ını Animeye Sadık Olacak!

Haberin ayrıntılarını ilgili haberimizden öğrenebilirsiniz.


Ghibli Park’ı Sonbahar 2022 Tarihindeki Açılışı İçin İnşaata Başlıyor!

İnşaat firması Kajima Şirketi, Temmuz ayında inşasına başlaması planlanan Ghibli Park’ın ilk üç alanını 10.657.900.000 yen’e (yaklaşık 98.323.700 ABD Doları) inşa için geçici bir sözleşme imzaladı. Tema parkının bu alanlarının 2022 sonbaharında açılması planlanıyor ve geliştiriciler koronavirüs salgını (COVID-19) ile ilgili herhangi bir gecikme öngörmüyor. Nagoya TV, şantiye konsept tasarımları ve hava videosu ile bir haber raporu yayınlamaya başladı.

Ghibli Park ile ilgili ayrıntılara ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.


Sword Art Online: Alicization: Lycoris Oyunundan Yeni Fragman Geldi!

Bandai Namco Entertainment Avrupa, Sword Art Online: Alicization: Lycoris oyunu için yeni bir fragman yayınlamaya başladı. Fragman, karakter özelleştirmesini ve keşfini ön izlemekte.

Bandai Namco Entertainment, koronavirüs salgını (COVID-19) ile ilgili sosyal mesafe hususları nedeniyle oyunu Japonya’da PlayStation 4 ve Xbox One için 9 Temmuz’a, Steam için 10 Temmuz’a erteledi. Oyun 10 Temmuz’da Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayınlanacak.


Neptunia Virtual Stars Oyunu 2021’de PS4’e Geliyor!

Idea Factory International 2021’de Playstation 4’ün batıdaki mağazaları için için “Neptunia Virtual Stars” başlığı altında Idea Factory ve Compile Heart’ınVVVtunia” oyununu fiziksel ve dijital olarak yayınlayacağını duyurdu. Sürümde Japonca ve İngilizce ses ile İngilizce altyazı olacak.


Erotik İçerikli Resmî Kaguya-sama Yan Hikâye Mangası Sona Eriyor!

Aka Akasaka’nın Kaguya-sama’sının resmi Twitter hesabı, Shinta Sakayama’nın Kaguya-sama wa Kokurasetai: Doujin-ban isimli yan hikâye mangasının bu ayın sonunda Shueisha’nın Tonari no Young Jump web sitesinde sona ereceğini açıkladı.

Manga, ana hikâyede yer almayan erotik senaryolarla ilgili olup, Haziran 2018’de Tonari no Young Jump’ta başladı ve her ayın ikinci ve dördüncü Perşembe günlerinde yeni bölümler çıktı. Shueisha, manganın üçüncü cildini 17 Ocak’ta yayınladı.


Show By Rock!! Mangaya Uyarlanıyor!

Kadokawa’nın Young Ace dergisinin Temmuz sayısı, Sanrio’nun Show By Rock!! animesinin, anime baz alınarak yapılacak bir mangasının yapılacağını duyurdu. Takemaru Yokoshima derginin bir sonraki sayısında yani 4 Temmuz’da başlayacak olan mangayı çizecek.


Tensei Shitara Ken Deshita: Another Wish Yan Hikâye Romanı Mangaya Uyarlanıyor!

Hinako Inoue, Micro Magazine’in Comic Ride web manga dergisinin 48. sayısında Yuu Tanaka’nın ve LLO’nun Tensei Shitara Ken Deshita’nın yan hikâyesi olan Tensei Shitara Ken Deshita: Another Wish mangasını piyasaya sürdü. Manga, 30 Haziran’da Comic Ride web sitesinde ücretsiz bir şekilde serileştirilmeye başlayacak.


Kitsutsuki Tanteidokoro Manga Uyarlaması Başladı!

Shinya Minami, Kodansha’nın Young Magazine the 3rd dergisinin Temmuz sayısında Kei Ii‘nin Kitsutsuki Tanteidokoro isimli gizemli romanının manga uyarlamasını başlattı. Manga renkli sayfalarla çıkış yaptı.

Kitsutsuki Tanteidokoro isimli gizem romanının 13 Nisan’da yayınlanmaya başlayan bir animesi de mevcut.


Kakushigoto Mangası Sona Eriyor!

Kouji Kumeta‘nın Kakushigoto mangası 6 Temmuz’da Kodansha’nın Aylık Shounen Dergisi’nin Ağustos sayısında sona erecek.

Kakushigoto’nun şu an yayınlanmakta olan bir animesi de mevcut.


Strike the Blood Roman Serisi Sona Eriyor!

Kadokawa’nın Dengeki Bunko baskısı için resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Gakuto Mikumi‘nin Strike the Blood roman serisinin ana hikâyesinin 7 Ağustos’ta 22. kitap cildinde sona ereceğini açıkladı. Roman serisinin 2013’de uyarlanmış bir anime serisi de var.


Hinamatsuri Mangasının Serileştirilmesi Sona Eriyor!

Enterbrain’in Harta dergisinin 76. sayısının Amazon’da yer alan bilgilendirilmesinde Masao Ohtake’in Hinamatsuri mangasını 15 Temmuz’da serileştirmeyi sona erdireceğini belirtti.

Rem ve teşekkürler mesajı
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar