44. Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adaylıkları Açıklandı!

44. Yıllık Kodansha Manga Ödülleri 12 Mayıs’ta sahiplerini bulacak. Peki bakalım hangi mangalar bu yıl adaylık alabilmiş!

Japonya’nın ünlü yayın evi Kodansha, 44.’sü yapılacak olan Yıllık “Kodansha Manga Ödülleri” adaylıklarını açıkladı. Kodansha, her kategorinin kazananlarını 12 Mayıs‘ta açıklayacak.

Adaylıklar ise şu şekilde:


En İyi Shounen Manga Adaylıkları

SPY×FAMILY

Manga Sanatçısı: Tatsuya Endou
Dergi: Haftalık Shounen Jump (Shueisha)
Konusu:
Usta bir ajan olan “Twilight”, daha iyi bir dünya için tüm günlerini gizli görevlerde harcadı. Ancak bir gün diğerlerinden farklı yeni bir görev aldı. Bu görev için gizli ajan, geçici bir aile kurmalı ve yeni bir hayata başlamalıdır!  


Tensei Shitara Slime Datta Ken

Manga Sanatçısı: Taiki Kawakami
Dergi: Shounen Sirius (Kodansha)
Konusu:
37 yaşında beyaz yakalı bir çalışan olan Satoru Mikami ölür ve uyandığında kendisini ejderhaların ve büyünün gerçek olduğu bir dünyada bulur. Ancak ne yazık ki kendisi gözü olmayan, kemiksiz bir slime canavarıdır!

Mikami’nin orta yaşları pek güzel geçmemiştir. Kız arkadaş bulamamış, kötü bir işte çalışmış ve caddenin ortasında bıçaklanarak öldürülmüştür. Üstüne bu yeniden uyandığı fantastik dünyada da kör bir slimedır. Ama unutmayın slimeların bile kahraman olma şansı vardır!


TokyoRevengers

Manga Sanatçısı: Ken Wakui
Dergi: Haftalık Shounen Jump (Kodansha)
Konusu:
Takemichi Hanagaki haberleri izlerken ortaokuldaki kız arkadaşı Hinata Tachibana’nın öldüğünü öğrenir. Şu yaşına kadar sahip olduğu tek kız arkadaşı, “Tokyo Manji Gang” isimli kötü bir grup tarafından öldürülmüştür. İnce duvarlı korkutucu bir evde yaşayan Takemichi, patronu tarafından da sıklıkla azarlanmaktadır.

Tam hayatında bunlar olurken, Takemichi kendini birden 12 yaşında halinde, yani geçmişte bulur. Takemichi, Hinata’yı kurtarmak ve yaşadığı kötü hayatı değiştirebilmek için Kanto’nun uğursuz suçlu çetesinin en başını hedef alır.


Runway de Waratte

Manga Sanatçısı: Katoba Inoya
Dergi: Haftalık Shounen Dergisi (Kodansha)
Konusu:
Babası bir model ajansının sahibi olan Chiyuki Fujito’nun bir hayali vardır: Paris Moda Haftası’nda bir model olmak. Ancak bir problem vardır. Chiyuki model olabilmek için çok kısadır ve etrafındaki herkes de ona bunu söylemektedir. Ancak onlar ne derse desin Chiyuki pes etmez.

Chiyuki’nin Ikuto Tsumura isimli fakir bir öğrenci arkadaşının da bir hayali vardır: moda tasarımcısı olmak! Ikuto için tasarımlar yapıp onları hayata geçirebilmek çok pahalı olduğundan neredeyse imkansızdır. Ancak bu ikili bir araya geldiğinde hayalleri bir adım ötelerinde belirmiştir. İkili, kurulmuş olan bu moda düzenine karşı bir araya gelip kendi yollarını çizmeye karar verir.


En İyi Shoujo Manga Adaylıkları

Kakeru Shoujo!!

Manga Sanatçısı: Kumiko Saiki
Dergi: Melody (Hakusensha)
Konusu:
Japonya’nın Taisho döneminde geçen mangada, müzik okulu öğrencilerinin ve evli olmayan kadınlardan oluşan Kooge Tiyatro Topluluğu’nun sahne aktörleri arasındaki hikâyeyi anlatır.


Gozen 0-ji, Kiss Shi ni Kite yo

Manga Sanatçısı: Rin Mikimoto
Dergi: Bessatsu Friend (Kodansha)
Konusu:
Hinana okulda arkadaşları tarafından saygı gören bir onur öğrencisidir. Aynı zamanda öğrenci komitesinin sekreteridir. Ciddi biri olarak görünmesine rağmen en büyük hayali bir gün kendi prensini bulmaktır. Bir gün ünlü bir aktör olan Ayase Kaede, Hinana’nın okuluna film çekmek için gelir. Çekimlerde öğrenci komitesinin de bir görevi vardır. Tüm bunlar olurken Hinana, Ayese’nin hayallerindeki prens olduğunu düşünür. Ancak Hinana daha sonradan fark eder ki prensi aslında popo fetişi olan bir sapıktır.


Hananoi-kun to Koi no Yamai

Manga Sanatçısı: Megumi Morino
Dergi: Dessert (Kodansha)
Konusu:
Hotaru 16 yaşında liseye giden ve aşk konusunda kafası karışık bir kız olarak, arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Bir gün okul arkadaşı Hananoi-kun’u yıkıcı bir ayrılık sonrası karda otururken bulur ve ona şemsiyesini teklif eder. Ancak ertesi gün okulda Hananoi-kun sınıfın ortasında Hotaru’ya buluşma teklif eder. Böylece Hotaru yavaş yavaş hayatının değişeceği günlere ilk adımını atmış olur.


Boku to Kimi no Taisetsu na Hanashi

Manga Sanatçısı: Robico
Dergi: Dessert (Kodansha)
Konusu:
Nozomi Aizawa, okul arkadaşı Azuma-kun’a karşı duygular beslemektedir. Bu duygular bir sır olsa da artık itiraf etmenin zamanı gelmiştir. Ancak Azuma-kun’un cevabı sıradan olmaktan çok uzaktadır!


En İyi Genel Manga Adaylıkları

Skip to Loafer

Manga Sanatçısı: Misaki Takamatsu
Dergi: Afternoon (Kodansha)
Konusu:
Mitsumi Iwakura, Tokyo’da kaliteli bir okula gitmek için sıkı çalışan bir kızdır. Ancak küçük kasabasında çok az insan olduğundan kendi yaşıtlarıyla konuşmakta oldukça zorluk çekmektedir. Ancak onun bu garip hâlleri sınıf arkadaşlarının hayatlarına biraz olsun mutluluk getirmektedir!


Tongari Boushi no Atelier

Manga Sanatçısı: Kamome Shirahama
Dergi: Morning two (Kodansha)
Konusu:
Herkesin sihirli büyüler ve ejderhalar gibi harikalar yarattığı bir dünyada Coco, yalnızca cadı olmak isteyen bir kızdır. Ancak herkesin bildiği üzere büyü kullanıcıları olarak doğulur, sonradan olunmaz. Ve Coco’nun da hiçbir büyü yeteneği yoktur.

Coco büyü kullanıcısı olarak doğmadığı için tam bu hayallerinden vazgeçmeye başlamışken Qifrey ile tanışır. Qifrey daha önce gördüğü kişiler gibi büyü yapmamaktadır. Farklı şekillerde büyü yapılabildiğini öğrenen Coco, hayallerinden vazgeçmemeye karar verir.


The Blue Period.

Manga Sanatçısı: Tsubasa Yamaguchi
Dergi: Afternoon (Kodansha)
Konusu:
Yatora Yaguchi, mükemmel notları ve okul birinciliğine rağmen içinde boşluk hisseden sabırsız bir oğlandır. Fakat bir gün kalbini kaptırdığı bir resim gördüğünde Yatora, kendini güzel olduğu kadar acımasız da olan sanat dünyasına atar. Bilgi hazinesini kullanarak sanat okula girme planları yapmaya başlar.


Mystery to Iu Nakare

Manga Sanatçısı: Yumi Tamura
Dergi: Monthly Flowers (Shogakukan)
Konusu:
Manga gizemleri çözen üniversite öğrencisi Totonou Kuno’yu konu alır. Hikâyenin başlangıcında Totonou, polis tarafından sınıf arkadaşının öldürülmesi konusunda sorguya çağrılır.


1977’den beri yapılan Kodansha Manga Ödülleri, 2003-2014 yılları arasında Çocuk Mangaları türünde de ödül vermekteydi. Şu an ise sadece 3 ana başlık altında ödül vermekte.

Geçtiğimiz sene shounen türünde “Goutoubun no Hanayome” ve “Fumetsu no Anata e” birlikte birinci olurken, shoujo türünde “Perfect World” ve genel türünde “Kinou Nani Tabeta?” birincilik kazanmıştır.

44. Yıllık Kodansha Manga Ödülleri adaylıkları arasında beğendiğiniz ve kazanmasını istediğiniz mangalar mevcut mu? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın!

Rem ve teşekkürler mesajı
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar