Azur Lane’in Yapımcısı Yostar Animasyon İşine Giriyor!

Mobil oyun yapımcılığından animasyon şirketine giden yol! Yostar için küçük, durgun animasyon piyasasına atılmaktan korkan firmalar için büyük bir adım!

Son yılların popüler mobil oyunu olan Azur Lane‘in geliştiricisi ve dağıtımcısı olan Yostar şirketi yepyeni bir boyuta geçiyor. Japonya’nın anime cenneti olan Akihabara kentinde kurulacak olan Yostar Pictures, gücünü yetenekli yaratıcılarla birleştirerek hem orijinal animasyonlar üretmeye hem de mobil oyunlarındaki animasyonları geliştirmeye başlayacak.

Bunun için Yostar; Promare‘in yapımcısı olan ARCH şirketi (ki kendileri Promare’i yaparken, Kill la Kill ve Tengen Toppa Gurren Lagan‘ı yapan ekibi bir araya getirmişti), uygulayıcı yapımcı Ryosuke Inagaki(Kiznaiver animesinden) ve animatör Kengo Saito (SSSS.GRIDMAN animesinden) ile anlaşmış bulunuyor.

ARCHYostar Pictures‘a bayağı bir yatırım yapmış gözüküyor. Ayrıca kendileri şiketin strateji planlamasını yapmayı da planlıyor.

Yostar ilk olarak Hori’nin Azur Lane Bisoku Zenshin! isimli dört-panel mangasını animasyona aktarmayı planlıyor.

Azur Lane oyunu neydi? Bir hatırlayalım.

Azur Lane aslen Çinli Shanghai Manjuu ve Xiamen Yongshi tarafından yapılmış bir mobil oyun. Azur Lane’i indirmek için haberin en aşağısındaki linklerden birine tıklayabilirsiniz. Kısaca oyunun konusunu özetlemek gerekirse:

“Oyunda oyuncular, 20. yüzyıl savaş gemilerini toplamalı ve onlarla 6 savaş gemisinin yer alacağı güçlü filolar kurmalıdır. Bu filolar düşmanlarla savaşlar yapılırken kullanılmaktadır. Tabii bu savaş gemilerinin bizim bildiğimiz savaş gemilerinden bir farkı vardır: Bu gemilerin hepsi sevimli birer kızdır!”

Oyun ilk defa Mayıs 2017‘de Çinli video sitesi olan bilibili üzerinden Çin‘de yayınlandı. Ardından Eylül 2017‘de Japon piyasasına sürüldü. İngilizce olarak yayınlanması ise ancak 20 Mayıs 2019‘da olabildi.

Oyundan esinlenilerek Azur Lane’e bir de anime yapıldı. Anime 3 Ekim 2019‘da yayınlanmaya başladı. Animenin 11. ve 12. bölümlerinin aralıkta yayınlanması planlanıyordu. Ama bir aksaklık yüzünden bu iki bölümün yayınlanması 13 Mart ve 20 Mart 2020 tarihlerine ertelendi.

Firma ayrıca yeni çıkaracakları oyun olan Arknights‘ın için de bir animasyon hazırlamaya başlamış. Onun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Azur Lane’i ücretsiz olarak indirmek için, telefonunuzun işletim sistemine göre resimlerden birine tıklayabilirsiniz!

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar