Cowboy Bebop’ın Netflix Live-Action’ı Animeye Sadık Olacak!

Netflix tarafından yapılacak olan Cowboy Bebop live-action’ından yeni bilgiler geldi. Senarist Grillo-Marxuach, animedeki değişiklikler hakkında konuştu.

Bilim Kurgu haberleri sitesi olan io9, Netflix’in Cowboy Bebop live-action uyarlamasının senaristi Javier Grillo-Marxuach ile yaptığı röportaj ile uyarlama hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Grillo-Marxuach, Ein’ın bir Sibirya Kurdu olacağı dedikodularını yalanlayarak Ein’in animedeki gibi bir corgi köpek olacağını doğruladı. Ayrıca io9’a serinin tarzının ve ana fikrinin orijinaline sadık olacağını söyleyerek “Cowboy Bebop’a bakıp ‘Tamam ben ana konuyu kavradım, hadi onlara farklı kıyafetler, farklı saç tarzları verelim ve tamamen farklı bir şey yaratalım’ diyemezsiniz. Eğer Cowboy Bebop yapıyorsanız, Cowboy Bebop yapıyorsunuz demektir. Anlatabildim mi? Bu Star Wars yapmak gibi bir şey.” diye ekledi.

Yazar ayrıca Faye’in kostümünün biraz değiştirileceğini “Gerçek bir insanın giyebileceği bir kıyafet olmalı” söyleyerek belirtti. Karakterler hâlâ sigara içmeye devam etse de, live-action sigara içmeyi “o kadar” çekici hale getirmeyecek.

Grillo-Marxuach, animenin “esas kötü adamı” da dahil olmak üzere, şu ana kadar iki kötü adam için senaryo yazdığını söyledi. Io9’a animenin karakterlerinin hikâyesinin daha geniş bir şekilde anlatılacağını söyledi.

Grillo-Marxuach, ilk sezonun tamamı hazır olana kadar hiçbir bölümün yayınlanacağını düşünmediğini, çünkü bu sezonun tek oturuşta baştan sona izlenmesi gerektiğini söyledi. Belli sayıda bölüm çıkarma hedeflerinin olmadığını, belli sayıda bölüm çıkarıp sonra live-action’ı hemen bitirmek gibi bir plan olmadığını da belirtti.

Netflix Yapımı Cowboy Bebop Live-Action’ı Hakkında

Yapımcı Netflix seriyi şu şekilde tanımlıyor:

Bu canlı çekim dizide ödül avcısı bir arkadaş grubu, galaksinin en tehlikeli suçlularının peşinde. Yeterince yüksek bir bedel karşılığında dünyayı kurtarmaya hazırlar.

Dizide Spike rolünde John Cho, Jet rolünde Mustafa Shakir, Faye rolünde Daniella Pineda, Vicious rolünde Alex Hassell ve Julia rolünde Elena Satine rol alıyor. Netflix, yapım başlangıcını duyurmak amacıyla 7 Ekim’de bir “Sahne Arkası” videosu da yayınladı.

Yazar ve yapımcı Jeff Pinkner, Nisan ayında live-action ekibinin ikinci bir sezon planladığını söylemişti. Pinker, projenin bir saatlik bölüm uzunluğunun “bu dünyada geçen hikâyeler, sadece anime hayranlarını memnun etmeyecek, aynı zamanda bir sürü yeni insanın Cowboy Bebop dünyasına dahil olmasını sağlayacak bir şekilde anlatıldığı” söyledi. Ekip, daha önce ikinci bir sezonun planlandığını veya özgün anime dizisinin ve filminin müzik bestecisi Yoko Kanno’nun live-action serisine dahil olduğunu açıklamıştı. Japonya, Nisan ayında olağanüstü hâl durumundayken ve herkes evlerindeyken Kanno tüm müzisyenleri çevrimiçi olarak bir araya getirmişti.

Live-action’ın Yeni Zelanda’daki çekimleri, ana karakteri oynayan John Cho’nun sette yaralanması ve koronavirüs salgını yüzünden karantina ilan edilmesi ile yarıda kalmıştı.

Seri, Netflix ve Tomorrow Stüdyoları’nın ortak yapımı olacak ve Netflix tarafından fiziksel bir yapıma dökülecek. Tomorrow Stüdyoları ise yapımcı Marty Adelstein (Prison Break, Teen Wolf) ve ITV Stüdyoları ile bir ortaklık yaparak bu live-action’ın yapılmasını sağlıyor. Orijinal anime yönetmeni Shinichiro Watanabe ise projenin danışmanlığını yapıyor.

Rem ve teşekkürler mesajı
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar