Fate/stay night: Heaven’s Feel’in 3. Filmi Koronavirüs’ten Dolayı Ertelendi!

Fate/stay night: Heaven’s Feel III. Spring Song” filmi de mart ayında ertelenen birçok film arasında yerini aldı. Ertelendiği tarih ise çok uzak değil!

Çarşamba günü Japonya’dan 41 yeni Covid-19 (Koronavirüs) vakası açıkladı. Bir günde 41 vaka açıklanması, Japonya’da aynı günde açıklanan en yüksek vaka olduğundan dolayı Tokyo Valisi hemen alarma geçti ve halktan hafta sonu evlerinden çıkmamalarını istedi.

Fate/stay night: Heaven’s Feel‘in 3. filmi “Bahar Şarkısı”nın vizyona girme tarihi 28 Mart 2020 idi. Ve bu tarihten önce popüler tüm sinema zincirlerinin tüm koltuklarının biletleri satılmıştı.

Japonya’da sinema salonlarının tüm biletleri satılmış hâlde

Ancak halkın haftasonu evde kalmasını sağlamak amacıyla Fate/stay night: Heaven’s Feel III. Spring Song, 25 Nisan 2020 tarihine ertelendi.

Japonya’nın ikinci en büyük sinema zinciri olan Toho Sinemaları, perşembe günü yaptığı açıklamada Tokyo’da ve komşu iller Kanagawa ve Saitama’daki tüm sinema salonlarını kapatacağını duyurdu. Ayrıca Toho, 30 Mart’tan 2 Nisan’a kadar akşam 8 ve sonrasındaki gösterimleri iptal edeceğini söyledi.

Toho’nun yanında başka sinema salonları ve zincirleri de Tokyo’da bu hafta sonu kapalı olacağını duyurdu.

İlk Fate/stay night: Heaven’s Feel filmi olan “Fate/stay night: Heaven’s Feel I. Presage Flower“, Ekim 2017’de Japonya gişesine hem yoğunlukta hem de kâr oranında ilk sıradan giriş yapmıştı. 980.000 kişilik gişesiyle yaklaşık 1.5 milyar yen (13.5 milyon $) kaazanç elde etmişti.

İkinci Fate/stay night: Heaven’s Feel filmi olan Fate/stay night: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly ise Ocak 2019’da vizyona girmişti.

Rem ve teşekkürler mesajı
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar