“Fumetsu no Anata e” Animeye Uyarlanıyor!

Koe no Katachi’nin yaratıcısının benzersiz bir mangası olan “Fumetsu no Anata e” animeye uyarlanacak! Bakalım konusu ve içeriği ne şekilde?

Kodansha (Japonya’nın en büyük yayınevlerinden biri) Yoshitoki Ooima‘nın “Fumetsu no Anata e” (Sonsuzluğuna) isimli mangasının NHK Educational kanalında yayınlanacak bir anime yapılacağı onayladı. Animenin Ekim 2020‘de yayınlanması öngörülüyor.

Yoshitoki Ooima‘nın Koe no Katachi isimli mangası ve bu mangadan uyarlanan anime filmi ise, geçtiğimiz yılda anime hayranları arasında oldukça ses getirmişti.

Fumetsu no Anata e‘nin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse eğer, şu şekilde:

Kuzey Amerika’da Kuzey Kutup bölgelerinde dolaşan yalnız bir çocuk, sert çevre koşullarında hayatta kalabilmek için bir kurtla hızlıca arkadaş olur. Oğlanın bir geçmişi varken, kurt da aslında göründüğünden daha fazlasına sahiptir. Fumetsu no Anata e; ölüm, yaşam, reenkarnasyon ve sevginin doğası hakkında benzersiz bir hikâyeyi konu almaktadır.

Yoshitoki Ooima, bu mangasını Kasım 2016‘da Haftalık Shounen Dergisi‘nde çizmeye başladı. Manganın 12. cildi ise 17 Ocak 2020‘de yayınlanacak. Manga, geçtiğimiz mayıs ayında düzenlenen 43. Kodansha Manga Ödülleri‘nde “En İyi Shounen Manga” ödülünü kazanmıştı.

Yoshitoki Ooima‘nın önceki mangası (ve pek çok insan tarafından bilinen popüler anime filminin kaynağı olan) Koe no Katachi mangası ise, Naoko Yamada ve Kyoto Animasyon tarafından beyaz perdeye aktarılmıştı.

Animenin yayınlanacağı kanal olan NHK Educational ise, Japonya devletinin resmi yayın kanalı olan NHK (Nippon Hoso Kyokai / Japonya Yayın Kurumu)’nın servis verdiği ikinci kanal. Normal NHK kanalının aksine daha çok eğitici, kültürel, entelektüel yayınlara ağırlık veren ve bazen de anime yayınları yapan bir TV kanalı kendisi.

Animenin Yayınlanan Bir Afişi
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar