Kimetsu no Yaiba Mangası Sona Erdi!

Sevilen manga serisi 4 yılın ardından sona erdi! Peki Kimetsu no Yaiba dünyasından yeni hikâyeler gelecek mi?

Koyoharu Gotouge’nin Kimetsu no Yaiba mangası, bu yılki Haftalık Shounen Jump dergisinin 24. Sayısı ile 4 yıl 3 ayın sonunda 205. bölümü ile sona erdi. Manga hem fiziksel hem de dijital kopyalarda 60 milyon kopyayı aşarak bu yılın en çok satan mangası oldu ve çoğu manga cildi satımında One Piece’i bile tahtından etti. 2019’un ses getiren anime uyarlamalarından birine sahip olan Kimetsu no Yaiba’nın devam filmi ise yolda.

Bunlara ek olarak son yayınlanan sayı ile birlikte Ryouji Hirano’nun Kimetsu no Yaiba’ya yan hikâye mangası çıkaracağı duyuruldu. Yan hikâye mangasının ismi “Kimetsu no Yaiba: Rengoku Gaiden” olacak ve Ateş Sütunu (Hashira’sı) olan Kyojuro Rengoku’yu konu alacak. Bu yeni manganın ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil.

Daha önceden Hirano, Kimetsu no Aima! İsimli 4koma (dört hücreli manga) mangayı Shuesisha’nın Shounen Jump+ uygulamasında ve sitesinde 2019 yılında yayınlamıştı. Hirano ayrıca Nisan 2019’da “Kimetsu no Yaiba: Tomioka Giyuu Gaiden” isimli 2 bölümlük bir yan hikâye mangası yayınlamıştı.

Eğer Kimetsu no Yaiba ile ilk defa karşılaştıysanız, sizlere konusundan bahsedelim!

Eski çağlardan beri halk arasında ormanda insan yiyen iblislerin olduğu ile ilgili söylentiler dolaşmaktadır. Bu sebeple yerel kasaba halkı geceleri dışarı çıkmamaktadır. Efsaneye göre geceleyin İblis Avcıları, ormanda kol gezen kana susamış iblisleri avlamaktaydı. Genç Tanjiro Kamado için bu şehir efsanesi yakında acı bir gerçekliğe dönüşecekti.

Babasının ölümünden bu yana ailesine bakma ve evi geçindirme sorumluğu Tanjiro Kamado’nun omuzlarına yüklenmiştir. Uzak bir dağda fakir bir yaşam sürmelerine rağmen Kamado ailesi, huzurlu ve mutlu bir yaşamın tadını çıkarmaktalardır. Ancak bu huzurlu ve mutlu ortam, Tanjiro’nun ailesi katledilmiş bir şekilde bulup, kız kardeşi Nezuko‘nun da bir iblise dönüşmüş olduğunu gördüğü gün paramparça olur. Neyse ki kız kardeşi Nezuko diğer iblislerin kana susamışlığına karşın, onlardan farklı olarak içinde bir yerlerde hâlâ insani duygular göstermektedir.

Böylece Tanjirou, ailesini katleden ve kız kardeşi Nezuko’yu bir iblise çeviren o iblisi bulmak için; aynı zamanda kız kardeşini yeniden insana çevirmenin bir yolu olup olmadığını öğrenebilmek için destansı bir yolculuğa çıkar.

Kimetsu no Yaiba’nın animesini buraya tıklayarak @AnimeBulut üzerinden reklamsız ve ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz!

Rem ve teşekkürler mesajı

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar