Salgın Günlerinde İçinizi Isıtacak 10 Anime Önerisi!

Salgın günlerinde biraz eğlenmeye ve mutlu olmaya ihtiyacınız varsa, bu listedeki iç ısıtan animeler tam size göre demektir!

Koronavirüs’ün hayatımıza girmesi ve evlere kapanmamızın ardından, birçok kişi ve yayın “Koronavirüs” listeleri yayınladı. Ancak bu listelerin çoğunda gözlemlediğimiz durum, içlerindeki öğelerin çoğunun aksiyonlu, korku dolu veya psikolojik olarak ağır dizilerden, filmlerden ve oyunlardan oluşuyor olmaları… Tüm bu listelere karşın bizler sizlere, sizi gün içinde yaşadığınız tüm stresi unutturacak ve içinizi neşeyle, huzurla dolduracak 10 anime derlemek istedik!

Tüm animeleri altlarındaki linkler aracılığı ile AnimeBulut üzerinden reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz!


1- Nichijou

“Sıradan bir günlük hayat hikayesi, en fazla ne kadar “absürt” olabilir?” sorusuna cevap verebilecek bir anime olan Nichijou, saçma sahneleriyle sizi karnınızı ağrıtacak şekilde gülmenize yol açabilir!

Mio, Yuuko ve Mai isimli 3 lise öğrencisi kızın, çocuk profesör Hakase’nin, Hakase’nin yaptığı bir robot kız olan Nano’nun ve konuşan kedi Sakamoto’nun günlük yaşamlarını izlediğimiz bu seride, gayet normalmiş gibi bir okul müdürünün okul bahçesinde bir geyikle güreştiğini dahi görebilirsiniz!

Nichijou – AnimeBulut


2- Kamisama Hajimemashita

Romantizm animeleri sizleri bayar mı? Bir kızla bir oğlanın dram dolu anlarını 12 bölüm boyunca izlemek sizi yorar mı? O zaman size, sıradan romantizm animelerinden daha farklı bir romantizm animesi önerisi yapalım: “Kamisama Hajimemashita“!

Bir lise öğrencisi kızın nasıl bir tanrı olduğunu işleyen bu seri, estetik çizimleriyle gözlerinizi bayram ettirdiği gibi, içinde bulunan bolca komedisiyle sizi gülmekten yerlere yatıracaktır. Romantizmin, doğaüstü olayların ve komedinin çok güzel bir şekilde iç içe geçtiği bu serinin başka bir güzel özelliği ise hikâyesinin animesinde bitmesi (yani devamını mangadan okumak zorunda kalmamanız).

Not: Hikâyeyi bitirebilmek için aşağıda belirtilen 4 animeyi de izlemelisiniz.

Kamisama Hajimemashita – AnimeBulut
Kamisama Hajimemashita OVA – AnimeBulut
Kamisama Hajimemashita 2 – AnimeBulut
Kamisama Hajimemashita Kako-hen – AnimeBulut


3- Yuru Yuri

Sevimli kızlar sevimli şeyler yapıyor tarzı animelerden hoşlanıyorsanız, tam sizlik bir animeye denk geldiniz demektir.

Yuru Yuri, her sezonu ile sevimli ortaokul kızlarının Çay Kulübü’nde amaçsızca ve kaygısızca takılmasını konu olan sevimli olduğu kadar da komik bir seridir! Akaza Akari, Funami Yui, Toshinou Kyouko ve Chinatsu ile amaçsız günlerinizi nasıl mutluluk dolu eğlenceli günlere çevireceğinizi öğrenebilirsiniz!

Yuru Yuri – AnimeBulut
Yuru Yuri 2 – AnimeBulut
Yuru Yuri Nachuyachumi! – AnimeBulut
Yuru Yuri Nachuyachumi!+ – AnimeBulut
Yuru Yuri 3 (Yuru Yuri San☆Hai!) – AnimeBulut


4- Non Non Biyori

Köy, kasaba yaşamının verdiği huzuru severseniz Non Non Biyori‘ye bayılacaksınız demektir. Non Non Biyori’de ailesiyle birlikte Tokyo’dan memleketine taşınan Hotaru’nun, şehirli bir kız olarak, her yaştaki öğrencinin aynı sınıfta okuduğu bir köy okuluna uyum sağlamaya çalışması anlatılmaktadır.

Güzel manzaraları, sakin ve neşeli müzikleri ile birlikte oyunlar oynayan, köyün tek bakkalı olan şekerci ablanın dükkanına giden kızlara katılabilir, köyünüze gitmiş kadar olabilirsiniz!

Non Non Biyori – AnimeBulut
Non Non Biyori Repeat – AnimeBulut
Non Non Biyori Movie: Vacation – AnimeBulut


5- Yuru Camp△

Yukarıda bahsettiğimiz Non Non Biyori’ye benzeyen bir anime olan Yuru Camp△, adından da anlaşabileceği gibi kamp yapmayı konu alır. Japonya’nın meşhur Fuji Dağı’nın manzaralarına karşı, soğuk gecelerde çıtırdayan kamp ateşinin etrafında sohbetler edip, ramen ve iç ısıtan güveçler yiyen kızların hikâyesini anlatan bu animede huzur bulmamanız imkânsız!

Sevimli çizimleri, rahatlatan müzikleri ve güzel manzaraları sayesinde salgın günlerinden sonra kamp yapmak isteyebilirsiniz!

Yuru Camp△ – AnimeBulut
Heya Camp△ – AnimeBulut


6- Amaama no Inazuma

Siz de benim gibi günün her anı yemekleri düşünen bir insansanız dikkatli olun, bu anime sizi acıktırabilir!

Bir öğretmen baba, tek başına yetiştirmek zorunda kaldığı sevimli küçük kızı için yemek yapamamakta, ona sürekli hazır yemekler almaktadır. Ancak bu baba-kızın, bir öğrenci olan Kotori ile karşılaşmaları ve Kotori’nin aile restoranına çağrılmaları ile her şey değişir!

Amaama no Inazuma, bir baba-kız’ın, lise öğrencisi Kotori ile birlikte güzel yemekler yapıp, bu yemekleri yedikleri; iç ısıtan ve size mutluluk veren neşeli bir animedir!

Amaama no Inazuma – AnimeBulut


7- Ouran Koukou Host Club

Birçok kızın ilk animelerinden olan Ouran Koukou Host Club, Kamisama Hajimemashita gibi shoujo olmasına rağmen, absürt komedi içeren animelerden biridir!

Burs alabilmek için erkek kılığında okula kaydolan ve okula giden Haruhi’nin, yanlışlıkla zengin ve yakışıklı erkeklerin bulunduğu “Konuk Kulübü”ndeki çok pahalı bir vazoyu kırması ve vazonun parasını ödeyebilmek için Konuk Kulübü’nün yakışıklı erkeklerinden biri olarak çalışmak zorunda kaldığı bir animedir.

Erkek kılığındaki Haruhi’nin sevimliliği, kızların kalbini fethetmektedir ancak bu sevimlilik erkekleri de etkileyecek midir? Gelin, bu saçma durumda filizlenecek aşk hikayesini tüm absürtlüğü ile izleyin!

Ouran Koukou Host Club – AnimeBulut


8- New Game

Oyun yapmak ister miydiniz? Aoba ile tanışın! O da oyun yapmak isteyip, en sevdiği oyunu üreten şirkete bir 3D grafik sanatçısı olarak katılan bir kız. Liseden yeni mezun olmasına rağmen ortaokullu gibi gözüken Aoba, yeni iş arkadaşları ile bir oyun üzerinde çalışacak.

Bir oyun yapımının parçası olmak isteyen bir grafik sanatçısı, yazılımcı veya yönetmenseniz sizi hayallerinizin ucunda nelerin benzediğini komik ve eğlenceli bir şekilde gösteren New Game!’i oldukça beğeneceksinizdir! Yer yer heyecanlandıran, bolca güldüren bu animeyi bir oturuşta bitirebilirsiniz!

New Game! – AnimeBulut
New Game! 2 – AnimeBulut


9- Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! (KonoSuba)

Listemizin en heyecanlı animesi KonoSuba olabilir! Isekai (bu dünyadan başka bir dünyaya giderek orada yaşamaya başlamak) animelerinin en absürdü, en komiği olan KonoSuba; oyun almaktan dönerken aşırı gülünç ve aptalca şekilde hayatını kaybeden Kazuma’nın, dünyanın en gereksiz tanrıçası Aqua’nın önünde uyanması ile başlar.

Geçtiği fantastik evrende birçok saçma tipin bir araya gelerek yaşamaya, hatta köyü kurtarmaya çalıştığı bu animenin garip karakterleri ile gülerken yerlere yuvarlanabilirsiniz!

KonoSuba – AnimeBulut
KonoSuba 2 – AnimeBulut


10- Azumanga Daioh

Nichijou’ya benzeyen bu animede, pek alışık olmadığınız 6 farklı liseli karakter ve onların bu değişikliklerini pek aratmayan öğretmenleri ile karşılaşacaksınız. Eski bir anime olmasına karşın size Japon kültürü ile ilgili yeni şeyler öğretebilecek, sıradan okul yaşamının nasıl absürt hâllere bürünebileceğini gösteren komedi animesidir!

Azumanga Daioh – AnimeBulut


Rem ve teşekkürler mesajı
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar