Sword Art Online: Alicization – War of Underworld’ün Son Kısmı Nisan Ayı İçin Onay Aldı!

Sword Art Online sona mı eriyor? Sword Art Online: Alicization – War of Underworld 2 sonrasında devamı gelmeyecek mi? Bakalım bu söylentilerin aslı neymiş…

Sword Art Online animesinin 3. sezonu olarak yayınlanan “Sword Art Online: Alicization” animesi bitti. Hikâyenin üçüncü ve son kısmı olan “Sword Art Online: Alicization – War of Underworld 2“nin Nisan 2020‘de yayınlanacağı serinin resmi internet sitesi aracılığı ile onaylandı. Onay ile birlikte yeni sezonun bir afişi de yayınlandı.

Sword Art Online: Alicization” animesi 2018 Ekim ayında yayınlanmaya başlamıştı. Bu hikâye, Reki Kawahara’nın orijinal romanı olan Sword Art Online’ın “Alicization” hikâyesini işlemektedir. Hikâyenin ikinci sezonu olan “Sword Art Online: Alicization – War of Underworld” ise geçtiğimiz günlerde finalini yapmıştı.

Seri aslında 4 kısım hâlinde işlenmekte. İlk iki kısım 24 bölümlük “Sword Art Online: Alicization” animesinde işlenmişti. Üçüncü kısmı ise “Sword Art Online: Alicization – War of Underworld” animesinde işlendi. Son kısım ise yeni çıkacak olan devam animesinde işlenecek ve böylece “Alicization” hikâyesi son bulacak.

Tabii yeni yayınlanacak olan ve “Sword Art Online: Alicization – War of Underworld” sonrasını anlatacak olan animenin sonrasında, Sword Art Online anime serisine son verileceği gibi söylemler aslını yansıtmamakta. Keza Sword Art Online romanının hikâyesi Alicization bölümünden sonra da devam etmekte. “Son sezon” adı altında paylaşılan ve Nisan 2020’de çıkacak olan bu anime sadece Alicization hikâyesini bitirmekte.

Sword Art Online: Alicization – War of Underworld 2 Öncesinde Ne İşlendi?

War of Underworld 2’den önce öncelikle Sword Art Online animesinin ilk 2 sezonunu bitirmiş olmak gerekiyor. Daha sonrasında serinin 3. sezonunu oluşturan Alicization hikâyesi izlenmeli. 3. sezonun başını oluşturan Alicization hikâyenin konusu ise şu şekilde:

Kazuto Kirigaya (Kirito), Sword Art Online olayının sona ermesinden bu yana işbirliği yaptığı VR Suçları Bölümü’nden Seijirou Kikuoka’dan Rath adlı özel bir şirketten yarı-zamanlı bir iş teklifi alır. Kazuto bu şirket için daha önceki dalış sistemlerinden tamamen farklı olan, 4. nesil yeni bir dalış sistemi olan “Ruh Taşıyıcı”yı denemektedir. Görevi aslında basittir sadece tam dalışa geçerek bu sistemi deneyecektir. Ancak gizlilik sözleşmesine göre makinenin sanal dünyada yarattığı anıları Kazuto gerçek hayatta hatırlayamayacaktır.

Bir akşam Kazuto, Asuna’yı eve bırakırken tanıdık bir düşman ile karşılaşır. Düşmanı ile mücadele etmeye başlayan Kazuto, rakibinden ölümcül bir darbe alır ve bilincini kaybeder. Kazuto kendine geldiğinde Underword’e tam dalış gerçekleştirdiğini anlar. Ancak bir sorun vardır. Buradan çıkmanın bir yolu yoktur. Kazuto bir kez daha sanal dünyada sıkışıp kalmış bir şekilde eve geri dönüş yolunu aramaya başlar.

Sword Art Online serisini sırasıyla izlemek isterseniz aşağıdaki listeyi takip edip, animeyi @AnimeBulut üzerinden tamamen reklamsız ve ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz!

+1
0
+1
4
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar