Tokyo Mew Mew Yeniden Animeye Uyarlanıyor!

Tokyo Mew Mew New♡ isimli yeni anime, çocukluğundan beri Tokyo Mew Mew’e hayran olanları oldukça heyecanlandıran bir duyuru ile geri dönüyor!

Tokyo Mew Mew mangasının yaratıcıları Reiko Yoshida ve Mia Ikumi yaptıkları açıklama ile Tokyo Mew Mew mangasının “Tokyo Mew Mew New ” isimli yeni bir anime uyarlamasına sahip olacağını açıkladı! Yapım, manganın 20. Yılına ve Kodansha’nın shoujo dergisi Nakayoshi’nin 65. Yılına özel bir çalışma olacak.

Tokyo Mew Mew New Seslendirme İdol Seçmeleri” adı altında yapılan elemelerde ana karakter Ichigo Momomiya için seslendirmen seçimlerine başlandı. Seçmeler ise ilkbahar ve yaz boyunca devam edecek. Seçmeler ilkokul çağından 30 yaşına kadar olan tüm kadın seslendirmenlere açık olacak. Seçilen aday ise Pony Canyon’un Swallow ajansı ile özel bir antlaşma imzalayacak.

22 Şubat 22:22:22’de açılan Tokyo Mew Mew sitesinde, yeni proje için geri sayıma başlanılmıştı. Geri sayımın 22 Şubat’ta başlamasının sebebi ise Japonya’daki insanlar 22 Şubat gününü “Kedi Günü” olarak kutlamaları. Bugünün “Kedi Günü” seçilmesinin ise özel bir sebebi var. 2 sayısının Japonca okunuşu (ni) ve “miyav” ya da “miv” kelimelerinin karşılığın (nyan) birbirine benziyor.

Yoshida ve Ikumi yarattıkları sihirli kız mangasını 2000 yılından 2003 yılına kadar Kodansha sponsorluğunda serileştirdi. Manganın, 2002 ve 2003 yılları arasında 52 bölümlük bir anime uyarlaması yapıldı. 4Kids Entertainment aynı animeyi “Mew Mew Power” ismi ile birçok ülkeye yayınını yaptı. 2005 yılında ise Türkiye’de JoJo TV’de “Mew Mew Power” ismi ile yayınlandı.

Yoshida and Ikumi ana mangaya ek olarak “Tokyo Mew Mew a la Mode” isimli yan bir hikâyeyi de 2003 ve 2004 yılları arasında yayınladılar.

Madoka SeizukiTokyo Mew Mew Oure” isimli erkek karakterlere odaklanan başka bir mangayı ise 30 Kasım 2019’dan itibaren serileştirmeye başladı.

Asıl yaratıcılar Yoshida ve Ikumi ise “Tokyo Mew Mew 2020 Re-turn” isimli 2 bölümlük mangayı Kasım 2019 ve Ocak 2020’de yayınladı.

Rem ve teşekkürler mesajı
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar