Türkçe Olarak Yayınlanan Tüm Mangalar!

Türkiye’den Türkçe mangalar alabilir miyiz? Peki hangilerinin Türkçesi var? Türkçe olarak yayınlanan tüm mangalar işte bu listede!

Japonya’da mangalar en az kitaplar kadar okunmakta. Japon gençlerin odasında bir kitaplık dolusu manga bulunabilmekte. Keza yetişkinler ve yaşlılar da mangalarla oldukça iç içe. Peki Japonya’da her köşe başında bulunan bu mangalardan hangileri Türkiye’de mevcut? Hangi mangaları alıp kitaplığımıza koyabiliriz? Gelin hep beraber Türkçe olarak yayınlanan tüm mangalar başlığı altında bunları inceleyelim!

(Liste Türkçe isimlere göre alfabetik sırada olacaktır, Japonca isimleri parantez içinde yazacaktır. Devam eden mangalarda “Asıl Cilt Sayısı” kısmı son çıkan Japonca cilde göre baz alınmıştır.)


1) Ajin: Yarı İnsan

Türkçe Cilt Sayısı: 13
Asıl Cilt Sayısı: 15
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“On yedi yıl önce, Afrika’da savaş alanında ölmeyen insanlar belirdi. O zamandan beri, çok az sayıda kişide görülen, hiçbir şeki̇lde ölmeyen ve hakkında hiçbir şey bilinmeyen bu yeni yaşam formuna insanlar ‘Ajin‘ dedi.

Yaz tatilinden önce, Japon bir lise öğrencisi eve dönerken trafik kazası geçirip ölür. Yeniden hayata dönen bu çocuğun başına çok büyük bi̇r para ödülü konulmuştur. Böylece, herkesin karşı olduğu bu çocuğun kaçışı başlar.”


2) Alita Savaş Meleği (Gunnm)

Türkçe Cilt Sayısı: 1
Asıl Cilt Sayısı: 9
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Her zaman yaptığı gibi, havada süzülen şehir Zalem‘den aşağıya atılan çöplerin toplandığı hurdalıkta işe yarar parçalar arayan Daisuke İdo, beyni hasar görmemiş bir android kafası bulur. Uyandığında hiçbir şey hatırlamadığını söyleyen bu kıza ‘Gally‘ adını verir. Bu sırada kızlara saldıran bir katil de Hurda Kent’te kol gezmektedir. Gally, istemeden de olsa bu olaya bulaşacaktır.”


3) Another

Türkçe Cilt Sayısı: 4 (2 Ciltlik Kitapta Toplanmış)
Asıl Cilt Sayısı: 4
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olmadan evvel bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hâlâ yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır.

Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adında ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar.

Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında her şeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır.”


4) Berserk

Türkçe Cilt Sayısı: 4
Asıl Cilt Sayısı: 40
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Baştan aşağı siyahlara bürünmüş dev adam Guts! Kendi boyunu aşan dev kılıcı Ejderha Avcısı‘nı istediği gibi savurup, demirden adaletin eline yerleştirdiği silahlarla ateş açmaktadır! Korkunç bir öldürme isteğiyle dolup taşan, aklını yitirmiş savaşçı Guts’ın peşine düştüğü, bilinen her şeyin üstündeki iblis havariler ve onları kontrol eden varlıklar ‘Tanrı’nın Eli‘… Gittiği yerlerden birinde karşılaştığı Elf Puck ile birlikte Guts, intikam yolculuğuna çıkar.”


5) Bleach

Türkçe Cilt Sayısı: 31
Asıl Cilt Sayısı: 74
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

Kurosaki Ichigo 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Ancak onu diğerlerinden ayıran bir yeteneği vardır. Ichigo ruhları görebilmekte ve onlarla konuşabilmektedir!

Bir gün Ichigo’yu takip etmiş olan, insan ruhlarını yok etmeye çalışan bir ruh türü olan hollow, Ichigo’nun evine doğru saldırıya geçer. Bu sırada kendini ‘Shinigami‘ olarak tanıtan Kuchiki Rukia ortaya çıkar ve hollow ile savaşmaya başlar. Hollow’un sert bir darbesine maruz kalan Rukia savaş esnasında ağır yaralanır. Ichigo’ya ve Ichigo’nun ailesine zarar gelmesini istemeyen Rukia, ağır yaralı hâldeyken, tüm Shinigami güçlerini Ichigo’ya vermeyi teklif eder. Teklifi kabul eden Ichigo artık bir Shinigami olmuştur.

Ichigo zaman kaybetmeden hemen hollowla olan mücadeleyi sonlandırmıştır.

Rukia aldığı ağır yaralardan ötürü güçlerini bir süreliğine yeniden elde edemeyeceği için, Ichigo’ya büyük bir sorumluluk düşmüştür. Shinigami’liğe yeni adımını atan Ichigo artık kasabasını rahatsız eden tüm hollowlar ile savaşmak ve kasabasını korumak zorundadır.”


6) Çelik Simyacı (Fullmetal Alchemist)

Türkçe Cilt Sayısı: 27
Asıl Cilt Sayısı: 27
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez,
Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın,
Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.

Elric kardeşler, Edward Elric ve Alphonse Elric, ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Annelerini diriltmenin karşılığında birtakım maddeleri değiş tokuş etmeleri gerekmektedir. Ama ne yazık ki bir insanın ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır.

Yine de şanslarını denerler. Fakat ayin sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bütün bedenini kaybeder.

Edward o anda elindeki son çareyi kullanıp, hızlıca kardeşi Alphonse’un yok olan bedeninden çıkan ruhunu bir ortaçağ savaş zırhına bağlamayı başarır ama bu esnada da bu yaptığı ayine karşılık olarak kolunu kaybeder.

İki kardeş, annelerini diriltmenin imkansız olduğunu maalesef bu büyük kayıplardan sonra anlarlar. Edward, küçük kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Alphonse’un bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini baştan aşağıya yakıp bir yolcuğa çıkarlar.”


7) Fairy Tail

Türkçe Cilt Sayısı: 6
Asıl Cilt Sayısı: 63
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Genç bir büyücü olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahati sırasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak bir süre sonra Lucy, birtakım adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu yeniden ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu aslında çok güçlü bir ateş büyücüsü ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere beraber katılırlar.”


8) Gantz

Türkçe Cilt Sayısı: 9
Asıl Cilt Sayısı: 37
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Raylara yuvarlanan bir sarhoşu kurtarmaya çalışan Kurono ve Kato’nun üzerinden bir tren geçti. Kurono ve Kato bir anda ortadan kayboldular ve kendilerini bilmedikleri bir yerde buldular. Hâlâ hayatta olup olmadıklarına emin değiller; belki de arada bir yerdeler…

Üstelik başka tuhaflıklar da söz konusu. Geldikleri yerdeki bir küre, onlara garip şeyler söylüyor: ‘Hayatlarınız sona erdi. Yeni hayatınızın nasıl gideceğine ben karar vereceğim!’ Gantz isimli bu küre onları ölüm oyunları oynamaya ve ‘trajik sonları’ onlarınkini andıran diğerleriyle birlikte, tuhaf uzaylıları öldürmeye zorluyor.”


9) Gençlik Yolculuğu (Ao Haru Ride)

Türkçe Cilt Sayısı: 4
Asıl Cilt Sayısı: 13
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:
“Yağmur sonrasındaki havanın kokusu… Kalp atışını duydum, ışığı gördüm.

Lise birinci sınıf öğrencisi Futaba, ilk aşkı Tanaka‘yı hala unutamamaktadır. Ayrıca ortaokul yıllarında diğer kızlar tarafından dışlandığından, lisedeki günlerini artık hiç olmadığı biri gibi davranarak geçirmeye başlamıştır. Bu sıralarda, tıpkı Tanaka’yı andıran biriyle karşı karşıya gelir. Tutku dolu ve masumane lise hayatının çarpıcı bir öyküsü!”


10) GYO: Kıpırdanan Dehşet (GYO: Ugomeku Bukimi)

Türkçe Cilt Sayısı: 1
Asıl Cilt Sayısı: 2
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Genç çift, Tadaşi ve Kaori, tatil yapmak için gittikleri Okinava’da tuhaf yaratıkların varlığını keşfederler. Bunlar, sahilde koşuşan, sonradan ayakları çıkmış balıklardır. Çok geçmeden balık sürüsü kitleler halinde karaya üşüşmeye başlar. Sonrasında tüyler ürpertici bir köpek balığı plajdaki insanlara saldırır! Oradan kaçarak evlerine dönen ikiliyi takip edercesine, yürüyen balıklar Tokyo’da da belirir! Fakat bu tuhaf balıklarda, büyük bir sır saklıdır…”


11) Haikyuu!!

Türkçe Cilt Sayısı: 4
Asıl Cilt Sayısı: 41
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

Shouyou Hinata, “Küçük Dev” lakaplı bir voleybolcuyu izlemesinden aldığı ilham ile, kısa boyuna rağmen ortaokulundaki voleybol kulübünü canlandırmaya karar vermiştir. Yeni olmasına rağmen bu takım, turnuvalara bile katılma cesaretini göstermiştir. Ancak ilk maçlarında “Kortun Kralı” olarak bilinen Tobio Kageyama tarafından ezici bir şekilde mağlup edilmişlerdir. Hinata, bu mağlubiyetin ardından kendi kendine Kageyama’yı geçme sözünü vermiştir. Bu sebeple, ortaokuldan mezun olduktan sonra Karasuno Lisesi voleybol takımına katılmıştır. Ancak bilmediği bir şey vardır! Ezeli rakibi Kageyama bundan böyle onun takım arkadaşı olacaktır!

Kısa boyu sebebiyle Hinata, zıplamadaki tüm yeteneklerine rağmen takımda yerini bulmakta zorlanmaktadır. Diğer yandan, Kageyama’nın yalnızca şaşırtıcı bir şekilde Hinata’nın çözebileceği bazı problemleri vardır. Bu ikili için birlikte çalışabilmesini öğrenebilmek, takımın başarısı için tek yol olarak görülmektedir. Japonya’daki en iyi voleybol takımı olmayı amaçlayan bu iki kararlı sporcunun heyecan verici, komik ve bir o kadar da duygusal serüveninde onlara katılın!”


12) Hellsing

Türkçe Cilt Sayısı: 10
Asıl Cilt Sayısı: 10
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Bilinmezliğin ve kötülüğün yaratıkları gecelere musallat olup, onların pençelerinden kaçamayacak kadar bahtsız olan insanlarla beslenmektedirler. Öte yandan ‘Hellsing‘ diye anılan bir örgüt, insanlığın varlığını tehdit eden bu doğaüstü güçleri yok etmeye kendini adamıştır. Bu örgütün en başında ise güçlü bir orduya liderlik eden ve hayatını ölümsüzlerle savaşarak geçirmiş olan Integra Fairbrook Wingates Hellsing vardır.

Ancak Integra’nın geniş ordusu, onun nihai silahı olan kendi türünün aleyhinde yok edici olarak çalışan bir vampir ‘Alucard‘ ile kıyaslandığında oldukça sönük kalmaktadır. Vampir, yardımcısı Seras Victoria ile birlikte sadece canavarlar ile değil, ayrıca Hellsing’e karşı gelen iyi veya kötü kim olursa olsun, onlarla da savaşmaktadır.

İnsanlığın hayatta kalması için verilen bir savaşta Hellsing, görünüşün aslında görünebilecek her şey olmadığını ve bazen en harika silahın, kişinin en kötü kabusları şeklinde ortaya çıkabileceğini kanıtlar.”


13) İkigami

Türkçe Cilt Sayısı: 1
Asıl Cilt Sayısı: 10
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Yarın ölecekmiş gibi yaşa.

Bu ülkede ulusal refahı koruma yasası adında bi̇r yasa var. Bu yasa kapsamında, insanlara yaşamın değeri̇ni̇ hatırlatmak ve ülkedeki̇ refahı korumak adına rastgele seçilmi̇ş gençlere ‘İki̇gami̇‘ adında, onlara ölecekleri̇ni̇ bi̇ldi̇ren bi̇r kart tesli̇m edi̇li̇yor. Bu kartı tesli̇m almak, o ki̇şi için geri̇ye yaşayabi̇leceği sadece bi̇r günü kaldığı anlamına geli̇yor. ‘Daha hi̇çbi̇r şey başaramamış, beni̇ hatırlayacak ki̇msem olmamış ve geri̇ye hi̇çbi̇r şey bırakamamış bi̇r hâlde yok olup gi̇deceğim… Buna rağmen son olarak yalnızca bi̇r gün mü yaşamama izi̇n verecekler?’ Geri̇ye kalan 24 saatte gerçekten ne yaşanabi̇li̇r ki̇?”


14) Kadın ve Kedisi (Kanojo to Kanojo no Neko)

Türkçe Cilt Sayısı: 1
Asıl Cilt Sayısı: 1
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

Bahar mevsiminin başlarıydı. Yağmurlu bir gündü. İşte o gün beni evine aldı.

“Bir bahar günü karşılaşan kadın ve kedisi, birlikte bir hayat yaşamaktadırlar. Kadın, tek başına ayakta durmanın verdiği mutluluğu ve beraberinde getirdiği yalnızlığı anlarken; adını Çobi koyduğu kedisi de dünyadaki varoluşunu kavramaktadır. Bir insan ve bir kedi için zaman yavaş yavaş akıp giderken, kadının omuzlarına dünyanın yüklediği ağırlık da giderek onları yakalamaktadır…”


15) Kahramanlık Akademim (Boku no Hero Academia)

Türkçe Cilt Sayısı: 12
Asıl Cilt Sayısı: 25
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Bir gün, dört yaşındaki bir çocuk aniden bir şeyin farkına vardı: DÜNYA ADİL DEĞİLDİR.

Dünya’da yeni keşfedilen özgünlükler sayesinde insanlığın %80’i, hayallerini gerçeğe dönüştürecek bir çok süper güce sahip olmuştur. Bu %80’lik dilim dışında kalanların ise hiç bir süper gücü yoktur ve Izuku Midoriya bu talihsiz bireylerden biri olarak dünyaya gelmiştir. Ancak o, asla kahraman olma hayalini bırakmamıştır. İmkansızı yapmaya kararlı olan bu oğlan, seçkin bir kahraman eğitim akademisi olan UA Lisesi’ne girmekte de oldukça kararlıdır.

Izuku’nun adil olmayan kaderi, başka kahramanlara hayran kalmasına ve yapabildiği her anda onlarla ilgili notlar almasına engel olmamıştır. Bu ısrarları bir meyve vermiş olacak ki, Izuku kendisini en sevdiği kahraman olan ‘All Might‘ ile tanışacağı bir durumun içerisinde bulmuştur ve her şey işte o zaman değişmiştir. Hayallerinin kötü sonla bitmesi gerekmediğini keşfeden bu güçsüz oğlan, hiç olmadığı kadar çok çalışacağı bir eğitime maruz kalmıştır. Sonuç olarak Izuku, All Might’ın güçlerini miras alacak ve yeni ortaya çıkan yetenekleri ile birlikte hedeflediği okula girip gezegendeki en iyi kahramanın mirasçısı olduğu yorucu bir yolculuğa başlayacaktır.”


16) Kara Kâhya (Kuroshitsuji)

Türkçe Cilt Sayısı: 9
Asıl Cilt Sayısı: 29
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Victoria döneminde İngiltere’nin en asil ailelerinden biri olan Phantomhive’lar bir yangın sırasında hayatlarını kaybederler.

Yangının ardından kaybolan Phantomhive’ların tek oğlu 12 yaşındaki Ciel Phantomhive; yanında Sebastian Michaelis adlı her konuda mükemmel bilgiye, terbiyeye ve yeteneğe sahip olan bir hizmetkarla birlikte 2 yıl sonra aniden ortaya çıkarak tüm mal varlıklarının ve işlerinin yönetimini devralır. Bir yandan da Sebastian’la birlikte, Kraliçe Victoria’nın ilgilenmesini istediği Londra’daki gizli davaları çözmektedir.”


17) Kıyamet Meleği (Owari no Seraph)

Türkçe Cilt Sayısı: 12
Asıl Cilt Sayısı: 19
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“13 yaşının üzerindeki herkesi öldüren gizemli bir virüsün ortaya çıkması ile dünya kaosa sürüklenmiştir. İnsanlık, hayatta kalanları korumaları karşılığında kan bağışı isteğinde bulunan, toplumu boyun eğdirmek için çalışan vampirler tarafından köleleştirilmiştir.

Hayatta kalanlar arasında Yuuichirou ve Mikeala Hyakuya, aileleri olarak gördükleri diğer yetim çocuklarla birlikte yetimhanede esir alınan iki çocuktur. Vampirlerin acımasız hükümdarlığı altında besi hayvanları gibi muamele görmekten hoşlanmayan Mikaela, gizlice sonu başarısızlığa mâhkum edilmiş asi bir kaçış planı hazırlamıştır. Bundan tek sağ kurtulacak kişi olan Yuuichirou, Japonya’daki vampirleri yok etmeye adamış bir askeri birim olan ‘Ay İblisi Bölüğü‘ tarafından bulunmuştur.

Yıllar sonra, şimdilerde ‘Japon İmparatorluk İblis Ordusu’ üyesi olan Yuuichirou, ailesini katleten yaratıklardan intikam almaya kararlıdır. Ama ne pahasına?”


18) Kuroko’nun Basketbolu (Kuroko no Basket)

Türkçe Cilt Sayısı: 6
Asıl Cilt Sayısı: 30
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Teikou Ortaokulu’nun nefes kesen basketbol takımı, beş seçkin oyuncusu ve onların benzersiz yetenekleri ile rakiplerine umutsuzluk saçıp, hayranlarını onurlandırarak üç sene üst üste şampiyon olmuştur. Ancak ortaokulun bitmesi ve üyelerin liseye başlaması ile ‘Mucizeler Takımı‘ diye adlandırılan bu takım dağılmıştır ve her bir üye farklı liselere gitmiştir. Zamanında omuz omuza verip şampiyonluklar kazanmış olan bu arkadaşlar artık birbirlerini rakip olarak görmeye başlamıştır.

Seirin Lisesi’ne yeni başlamış olan iki öğrenci, sıradan bir basketbol oyuncusu olmadığını yetenekleri ile kanıtlayacaktır. Bunlar, ABD’den yeni dönmüş olan ve gelecek vaat eden bir oyuncu olan Taiga Kagami ve rakiplerinin arasında fark edilmeden dolaşmasını sağlayan esrarengiz yeteneği ile Tetsuya Kuroko‘dur. Kuroko zamanında Teikou basketbol takımında ‘Hayalet Altıncı Adam‘ lakabıyla oynamasına rağmen, ne atletiktir ne de sayı alabilen bir oyuncudur. Ancak sıradan görüntüsünün aksine, esrarengiz yeteneği sayesinde topu kolayca çalıp, arkadaşlarına paslamasıyla takıma oldukça yararı dokunan müthiş bir oyuncu olmuştur.

Kuroko’nun Basketbolu, Seirin Lisesi oyuncularının Liselerarası Şampiyonluğu’nu kazanarak Japonya’nın en iyi lise basketbol takımı olmaya çalışmasını konu alır. Hedeflerine ulaşabilmek için, tanrısal yeteneklere sahip olan beş seçkin oyuncudan birine sahip olan takımları alt etmeleri gerekmektedir.”


19) Made in Abyss

Türkçe Cilt Sayısı: 2
Asıl Cilt Sayısı: 8
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

Abyss denilen devasa bir çukur ve mağara sistemi, dünya üzerinde keşfedilmemiş tek yerdir. Bu  sistemin derinliklerinde tuhaf ve büyülü yaratıklar ile şu anki insanların yapamayacağı ‘Kalıntılar‘ adı verilen kıymetli eserler vardır.

Abyss’in bu büyük gizemi insanları oldukça etkilemiştir. Bu sebeple ‘mağara akıncıları‘ diye anılan sayısız cesur insan, Abyss’in derinliklerindeki gizemi çözebilmek için canla başla çalışmaktadır.

Abyss sınırındaki Orth Kasabasında, Riko adında küçük yetim bir kız yaşamaktadır. Riko’nun hayali bir gün annesi gibi bir mağara akıncısı olmak ve mağaranın gizemlerini çözmektir. Bir gün Riko, mağaraları keşfetmeye başlar ve normal bir insan çocuğuna benzeyen bir robot keşfeder.

Mağaranın gizemleriyle boşa umutlandırılmış olan Riko ve yeni arkadaşı, gizemleri çözebilmek adına mağaranın keşfedilmemiş bir bölgesine inerler. Ancak karanlıkta onları bekleyen tek şey sadece gizemler midir?”


20) Naruto

Türkçe Cilt Sayısı: 42
Asıl Cilt Sayısı: 72
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Günümüzden 12 yıl önce, dokuz kuyruklu şeytan tilki ‘Kyuubi‘, Konohagakure‘ye yani Gizli Yaprak Köyü‘ne saldırdı. Kyuubi öyle güçlü bir şeytandı ki, tek kuyruğu ile köye büyük bir yıkım getirip, tsunami çıkarabilecek, hatta dağları dümdüz edebilecek güce sahipti. Köyün lideri olan en güçlü ninja Dördüncü Hokage, bu şeytanı durdurmak için kendi hayatını feda etti ve bu şeytanı yeni doğmuş olan bir bebeğin içine mühürledi. İşte bu bebeğin ismi Naruto Uzumaki idi.

Günümüzde Naruto hiperaktif ve birazcık da mankafa, hokage olmaya hevesli bir çocuktur. Köy halkı tarafından lanetli damgası vurulup, dışlanmış bir çocukluk geçirmiştir. Yine de ninja olma hevesinin peşinden gitmiş ve Ninja Akademisi‘nin ilk kısmını bitirmiştir.

Şimdi ise Naruto, hokage olmak için çok çalışmalıdır. Bu uzun yolda karşısına sadece iyi arkadaşlar değil, aynı zamanda ölümcül düşmanlar da çıkacaktır.”


21) Noragami

Türkçe Cilt Sayısı: 10
Asıl Cilt Sayısı: 19
 Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon tanrı, tanrılara hizmet eden ölü ruh ve yardımcı diğer ruhlar insanların işlerine karışmaktadır. Tatlı bir orta okul öğrencisi olan ‘Hiyori Iki‘ sınıf arkadaşlarının zorbalıklarına katlanmaktadır ve dinlenme odasına gidip tek başına ağlamaktadır. Tuvaletin duvarına karalanmış olan bir telefon numarası ve ‘Senin sorunlarını çözeceğim.’ şeklinde mesaj görür. Numarayı aradıktan sonra; karşısına mayo giymiş, evsiz, kendine tanrı diyen bir çocuk çıkar. Yato isimli bu çocuk, kaba, huysuz, tembel biridir ve kimsenin isteklerini asla dinlememektedir. Fakat elinde tanrı olabilecek güç vardır ve kimse bunu bilmemektedir.”


22) One Piece

Türkçe Cilt Sayısı: 42
Asıl Cilt Sayısı: 95
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Kral Gold Roger bu dünyadaki her şeyi elde eder ve idam edilirken tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmekse imkansızdır. Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvesi vardır ve bu meyveler yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır, ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyve onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.”


23) Öldür Yeter (All You Need Is Kill)

Türkçe Cilt Sayısı: 2
Asıl Cilt Sayısı: 2
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Dünya, Taklitçiler olarak bilinen uzaylıların işgali altındadır. Bugüne kadar böylesine dehşetli bir mücadeleye girmemiş insanlığın kaderi ise Birleşik Savunma Ordusu‘nun ellerinde… Savaşın soğuk yüzüyle hiç karşılaşmamış acemi bir asker olan Keyci Kiriya çarpışmalarda hayatını kaybeder ancak kendini aynı günün sabahında, aynı olayları yeniden yaşarken bulur; hem de tekrar tekrar. Bu sonsuz döngünün 158. seferinde ise gizemli bir müttefikten, Metal Ceketli Sürtük olarak bilinen kadın asker Rita Vrataski‘den bir mesaj alır… Acaba bu kadın, Keyci’nin kurtuluşu mu yoksa son ölümü mü anlamına gelmektedir?”

Ek Bilgi: Bu seri Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) filminin kaynağı olan mangadır.


24) Ölüm Defteri (Death Note)

Türkçe Cilt Sayısı: 12
Asıl Cilt Sayısı: 12
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light, Japonya’nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde ‘Death Note’ yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

‘Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.’

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri canlı yayında rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya, onun varlığını öğrenip de, peşine dünyanın en iyi dedektifi L’i takarsa?”

Ek Bilgi: Mangaya ek olarak bir tane Türkçe roman ve ek hikâye bölümü de mevcut.


25) Saniyede 5 Santimetre (Byousoku 5 Centimeter)

Türkçe Cilt Sayısı: 1
Asıl Cilt Sayısı: 2
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

Akari Shinohara ve Takaki Toono iki yakın arkadaştır. Ailesinin işi yüzünden Akari ilkokulu bitirdikten sonra Takaki’den ayrılmak zorunda kalmıştır. Takaki ve Akari arasındaki derin bağlar, onların bugüne kadar birbirlerinden kopmasını engellemiş ve birbirleriyle mektuplar yoluyla iletişim kurmuşlardır. Ancak Takaki, ailesinin Kagoshima’ya taşınacağını öğrenince bu fırsatı değerlendirerek trenle son bir kez Akari’nin ziyaretine gitmeye karar verir.

Aradan yıllar geçer. İkili farklı yollardan ilerlerken yavaş yavaş birbirlerinden uzaklaşırlar. Yine de birbirleriyle yaşadıklarını hatırlamaya devam eden ve ‘Acaba bir kez daha görüşebilir miyiz?’ diye düşünen bu ikilinin yolu bir gün kesişecektir.”


26) Sessizliğin Sesi (Koe no Katachi)

Türkçe Cilt Sayısı: 1
Asıl Cilt Sayısı: 7
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Hikâye, Nishimiya Shoko isimli, işitme engelli bir ilkokul öğrencisi kıza sürekli zorbalık eden ve bu zorbalığı öylesine abartan ki, Nishimiya Shoko’nun başka bir okula transfer olup gitmesine sebep olan Ishida Shouya isimli bir çocuğun etrafında döner. Zorbalık ettiği işitme engelli kızın gitmesinin ardından, kendisini arkadaşsız ve gelecek için hiçbir planı olmayan biri olarak bulur ve şimdi artık kendisi de zorbalığa uğramaktadır.”


27) Suikast Sınıfı (Ansatsu Kyoushitsu)

 Türkçe Cilt Sayısı: 16
 Asıl Cilt Sayısı: 21
 Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Dünya, Ayın %70’ini yok edip sonsuza kadar hilal şeklinde kalmasına neden olan güçlü bir yaratık tarafından bir yıl içerisinde yok edilme tehdidi altındadır. Bu eşi benzeri görülmemiş yaratığa yapılan bütün suikast girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. İlginç olan ise bu yaratığın, sonunda insanlığa bir teklifte bulunmasıdır. Bir yıl boyunca Japonya’da bir okulda sınıf öğretmenliği yapacaktır ve öğrencileri bu süre içerisinde istedikleri zaman kendisine suikast girişiminde bulunabileceklerdir. Kunugiaoka Lisesi 3-E sınıfının öğretmeni olarak işe başlar ancak bildiğimiz derslerin dışında öğrenciler nasıl suikast yapılır dersi de alacaklardır.

Bu sırada Japonya Hükümeti, Koro Sensei yani öldürülemez hoca lakabını almış olan yaratığı öldürene on milyar yen ödül verileceğini açıklar. Ancak Koro Sensei’yi öldürmek imkansız bir görevdir. Nedeni sadece inanılmaz güçleri olması ve 20 ses hızında hareket edebilmesi değil, öğrencilerin gördükleri en iyi öğretmen olması, notlarının, bireysel becerilerinin ve bakış açılarının gelişmesine yardımcı olmasıdır.”


28) Tek Yumruk Adam (One Punch Man)

Türkçe Cilt Sayısı: 15
Asıl Cilt Sayısı: 21
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Tamamiyle sıradan görünen ve etkileyici olmayan Saitama‘nın kendine özgü bir hobisi vardır: kahraman olmak. Çocukluk hayalinin peşinden gitmek için amansızca üç yıl boyu çalışan Saitama, bu süreçte tüm saçlarını da kaybetmiştir. Bunun sonrasında öylesine güçlü olmuştur ki, hiçbir düşman onu savaşta yenemez olmuştur. Ancak bu durum sanıldığı kadar harika değildir. İşin açıkçası sadece ‘tek bir yumruk’ ile tüm düşmanları yenebilen Saitama, artık savaştan zevk almamakta, hatta sıkılmaktadır.

Tüm bunlar, Saitama’nın yeteneklerini gördükten sonra onun öğrencisi olmak isteyen 19 yaşındaki sayborg Genos‘un gelmesi ile değişmektedir. Genos, ikisinin topluma olumlu katkıları ile tanınacak ‘sertifikalı kahramanlar‘ olmak için Kahramanlar Derneği‘ne katılmasını önermektedir. Saitama bu fikre hemencecik katılacaktır. Böylece kendisine bir zamanlar savaştan aldığı heyecanı geri verebilecek olan güçlü bir düşmanla karşılaşabilir ve hatta bu süreçte popüler bile olabilirdi.”


29) Tılsımlı Kolye ve Vampir 1. Sezon (Rosario to Vampire)

Türkçe Cilt Sayısı: 10
Asıl Cilt Sayısı: 10
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Başarısız bir öğrenci olan Tsukune Aono hiçbir liseye kabul edilmez ve şans eseri, insan görünümündeki öğrencilerin her birinin farklı türde birer canavar olduğu Yokai Akademisi‘ne girer. Buradaki öğrencilerin tuhaf durumunu fark eden Tsukune tam oradan kaçmayı düşünürken okulun en güzel kızı olan Moka‘yla karşılaşır, Moka daha ilk karşılaşmalarında bir anda kendini onun boynuna atıverir.

Tsukune halinden çok memnundur. Ama bir dakika… Tsukune’nin boynunda hissettikleri Moka’nın sivri dişleri mi yoksa? Evet, Moka’nın gerçek sureti bir vampirdir. Göğsündeki tılsımlı kolye çıkarılınca Moka bir vampire dönüşmektedir!”


30) Tılsımlı Kolye ve Vampir 2. Sezon (Rosario to Vampire: Season 2)

Türkçe Cilt Sayısı: 4
Asıl Cilt Sayısı: 14
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Sıradan bir genç olan Tsukune, yanlışlıkla canavarları insan dünyasına adapte edebilmek için açılmış bir yatılı okula kaydolur.

Yakışıklı bir genç olan Tsukune, kısa zamanda tüm kızların gözdesi haline gelir ancak okulun erkek öğrencileri de kendisinden nefret etmektedir ve onu bir kaşık suda boğmak için can atarlar. Hiç de sıradan olmayan bir vampire, Moka‘ya âşık olunca, diğer kızlar da Tsukune’ye öfkelenmeye başlarlar.

Bakalım Tsukune kurt adamlar, vampirler ve aklınıza gelmeyen türlü canavarlarla dolu bu  ortamda hayatta kalmayı ve bu tuhaf okuldan mezun olmayı başarabilecek mi?”


31) Titana Saldırı (Shingeki no Kyojin)

Türkçe Cilt Sayısı: 25
Asıl Cilt Sayısı: 30
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

“Günümüzden 2000 yıl sonra insanoğlu, devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi bu korunaklı şehre ayak basmamıştır.

Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile süt kardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına canlı canlı tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler, surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren, bir gün bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.”


32) Titana Saldırı: Çöküşten Önce (Shingeki no Kyojin: Before the Fall)

Türkçe Cilt Sayısı: 4
Asıl Cilt Sayısı: 17
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Aniden ortaya çıkan ‘titan’ tehdidinden korumak için insanlık büyük duvarlar inşa etmiş ve bunun içerisinde yaşamlarını sürdürmeye devam etmişlerdir. Otuz yıl sonra en dış duvarda bulunan Şiganşina bölgesi tek bi̇r titan tarafından saldırıya uğrar. Titanın kustuğu şeyler arasındaki hamile bi̇r kadının cesedinden mucizevi bi̇r şekilde hayatta kalmış bi̇r bebek dünyaya gelir. Üç boyutta hareket ekipmanının ortaya çıkmaya başladığının herkes tarafından bilinmediği bir zamanda geçen hikâye, ‘Titana Saldırı’dan 70 yıl öncesini anlatmaktadır.”


33) Tokyo Gûl (Tokyo Ghoul)

Türkçe Cilt Sayısı: 14
Asıl Cilt Sayısı: 14
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Tokyo’da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku hikayesi başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize‘yle Café Anteiku‘da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.”

Ek Bilgi: Serinin ayrıca “Tokyo Gûl: Günler” isimli Türkçe bir romanı da bulunmaktadır.


34) Tokyo Gûl:re (Tokyo Ghoul:re)

Türkçe Cilt Sayısı: 9
Asıl Cilt Sayısı: 16
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Kalabalığa karışıp insan eti yiyen, insan gibi görünse bile insanlardan farklı olan varlıklar… ‘Gûllar’… Gûllar’ı yok eden ve gûllar hakkında araştırmalar yürüten KHB, bir planı uygulamaya koyar. Bu plana göre bedenleri üzerinde deney yapılmış kişilerden oluşan bir bölük kurar. Bu ekibin adı ‘Quinx‘dir. ‘Düzgün’ olmayan bireylerden oluşan Quinx bölüğünün ve üst sınıf dedektif Haise Sasaki’nin bu şehirde karşılaşacakları kişi kimdir?”


35) Uzumaki

Türkçe Cilt Sayısı: 3
Asıl Cilt Sayısı: 3
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

“Japonya kıyısında si̇slere bürünmüş küçük bi̇r kasaba olan Kurouzu, lanetlenmi̇şti̇r. Ergenli̇ğe yeni̇ adım atmış Ki̇ri̇e Goşi̇ma’nın çeki̇ngen erkek arkadaşı Şui̇çi̇ Sai̇to’ya göre kasabaları bi̇r i̇nsan ya da bi̇r şeyden deği̇l, bi̇r düzenden lanetlenmi̇şti̇r: dünyayı hi̇pnoz eden gi̇zemli̇ şeki̇l…

Uzumaki̇, yani̇ sarmal…”


36) Vampir Şövalye (Vampire Knight)

Türkçe Cilt Sayısı: 19
Asıl Cilt Sayısı: 19
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

Cross Akademisi, birbirinden bağımsız iki ayrı sınıftan oluşan yatılı bir okuldur. Bu okulun iki sınıfı ‘gündüz sınıfı’ ve ‘gece sınıfı’ olarak ayrılmıştır.

Yuuki Cross ve Zero Kiryuu akademinin öğrenci başkanlarıdır. Bu iki öğrenci gündüz sınıfı bitip, gece sınıfı öğrencileri akademiye gelmeye başlarken düzeni sağlamaya çalışmaktadırlar. Ancak gece sınıfı seçkin elit öğrencilerden oluştuğu için, bu bazen başkanları zorlamaktadır. Ancak gece sınıfının elitleri tamamiyle ‘vampir’ olduğundan dolayı bu prosedür ve Yuuki ile Zero’nun görevi oldukça önemlidir. Gece sınıfının bu sırrı korunmaya çalışılırken, aynı zamanda gündüz sınıfının güvenliği de sağlanmalıdır.

Akademinin başkanının evlatlık kızı olan Yuuki, işini oldukça ciddiye almaktadır ve görevi için enerji doludur. Ayrıca bu görevi onun kurtarıcısı ve gizli aşkı olan, gece sınıfının yurt lideri olan Kuran Kaname ile görüşebilmesini de sağlamaktadır. Öte yandan Zero, vampirlere karşı köklü bir nefrete sahiptir.

Vampirler ve insanlar, Cross Akademisi’nin bu katı düzeninde huzurlu bir şekilde yaşayabilecekler midir?”


37) Yayınayak Gen (Hadashi no Gen)

Türkçe Cilt Sayısı: 4
Asıl Cilt Sayısı: 10
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

Yalınayak Gen, atom bombasının öncesini, bombanın atıldığı günü ve sonrasını, bir çocuğun gözünden anlatan güçlü, trajik ve otobiyografik bir öyküdür. Duyguların ve yaşananların dürüstçe ifadesi, dünyanın dört bir yanındaki çocuklara ve yetişkinlere hitap etmektedir. Yalınayak Gen, savaşın masum insanlara yaşattığı acıların bir hatırlatıcısı ve korkunç bir acı kaynağı olan atom bombasının belgesidir.”


38) Yalnız Kurt ve Yavrusu (Kozure Ookami)

Türkçe Cilt Sayısı: 21
Asıl Cilt Sayısı: 28
Manganın İlerleme Durumu: Bitmiş

Konusu:

Edo dönemini anlatan bu samuray mangasnda, bir suikastçi olan samuray ile 3 yaşındaki oğlunun maceralarını anlatır.”


39) Yedi Ölümcül Günah (Nanatsu no Taizai)

Türkçe Cilt Sayısı: 14
Asıl Cilt Sayısı: 39
Manganın İlerleme Durumu: Devam Ediyor

Konusu:

Orta Çağ Avrupası‘na benzeyen bir dünyada, kendilerinden korkulsa da saygı duyulan Britanya‘nın Kutsal Şövalyeleri, Britanya’yı ve krallıklarını korumak amacıyla son derece güçlü bir büyü gücü kullanmaktadırlar.

Ancak bu şövalyelerden oluşan küçük bir grup, kendi vatanlarına ihanet etmişler ve kılıçlarını Liones Krallığı‘nın hükümdarını devirmek için yoldaşlarına doğru yöneltmişlerdir. Bu mücadele esnasında bu küçük grup Kutsal Şövalyeler tarafınca yenilgiye uğratılmıştır. Ancak söylentilere göre ‘Yedi Ölümcül Günah‘ isimli bu grup hâlâ hayatlarını sürdürmektedir. Bu olaydan 10 yıl sonra, Kutsal Şövalyeler bir darbe yaparak Liones Krallığı’nın tüm kontrolünü ellerine almışlardır.

Liones Krallığı’nın üçüncü prensesi olan Elizabeth, Kutsal Şövalye’leri engelleyebilecek yegane kişilerin Yedi Ölümcül Günah grubu olduğunu düşünmektedir. Bu sebeple onları bulabilmek için bir yolculuğa çıkar.”


Listemiz şu anlık bu kadar! Umarız Türkçe olarak yayınlanan tüm mangalar arasında sevdiğiniz mangalar da mevcuttur.Türkçe olarak yayınlanan yeni ciltleri belli periyotlar hâlinde bu yazımızda güncelleyeceğiz.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Konuya yapılan yorum sayısı
2 Yorumlara verilmiş cevap sayısı
0 Takipçi sayısı
 
En çok tepki çeken yorumlar
En yeni yorumlar
4 Yorum yazarları sayısı
Monkey D luffynerdboyLynxYav adı dilim ucunda ama söyleyemiyom Son yorum yazarları
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Monkey D luffy
Ziyaretçi
Monkey D luffy

Şuan gerekli şeyler sağolsun beya manga basılmış aslında

Yav adı dilim ucunda ama söyleyemiyom
Ziyaretçi
Yav adı dilim ucunda ama söyleyemiyom

ya ben 2009 yıllarında bir manga okumuştum ama adını hatırlamıyorum. kitaplarımda kolilenmiş bir halde başka şehirde. o yüzden bakamadım.. kitabın gotikimsi çizimleri vardı. Ve bir kızın rüyasında başka bir yere gidip orada ürkünç yaratıkların olduğu bir yerde dedektif gibi bazı gizemleri araştırmasını anlatıyordu. Maalesef tam hatırlamıyorum o kadar zaman geçti ki.. ama çizimleri çok hoşuma gitmişti. Eğer bilen varsa lütfen adını söyleyin acayip kafama takıldı..

Lynx
Ziyaretçi
Lynx

Türkçe basılı bir manga ise çok seçenek yok. Bulabildiğim ‘The Dreaming’ ya da Türkçe ismi ile ‘Okuldaki Sır’ var. İlk iki cildinin basım yılı 2009 imiş. Üçüncü ve son cildi ise 2010 yılında çıkmış.

nerdboy
Ziyaretçi
nerdboy