World End Economica’nın Anime Olabilmek İçin Başlattığı Kampanya Bağış Hedefine Ulaştı!

Ekonomi yorumuyla gerçekliği görsel romana uyarlayan World End Economica anime mi olacak?

Oyun geliştiricisi Spicy Tails‘ın görsel romanı olan “World End Economica”nın bir animeye sahip olabilmesi için başlattığı Kickstarter projesi geçtiğimiz cumartesi günü 5 milyon ¥‘lik (276.273  ₺ / 45.680 $) hedefine ulaştı.

Şu an finansal açıdan desteklenmeye devam edilen proje, 4 Ocak 2020 tarihinde son bulacak.

Geliştirici topladığı parayı, anime projesini destekleyebilecek zengin yatırımcılar bulabilmek adına görsel romanı için reklamlar vererek, etkinliklere katılarak, oyunu farklı dillere çevirerek harcayacağını dile getirmekte. Keza şu anda toplanan para, ancak 20 dakikalık bir anime bölümünün maliyetini karşılayacabilecek miktarda bir tutar.

Steam’nin en büyük görsel roman yayıncılarından olan Sekai Project tarafından yayınlanan görsel roman, popüler anime Ookami to Koushinryou‘nun (Spice and Wolf) yazarı Isuna Hasekura tarafından yazılmıştır. Konusu ise şu şekildedir:

İnsanların Ay üzerinde kolonileşmeye başlamasından bu yana 16 yıl geçmiştir. Genç oğlan Haru ise çılgın bir hayali kovalamaktadır. Hayali, daha önce kimsenin duramadığı bir yerde durabilmektir.

Ancak bunun için bir sermayeye ihtiyacı vardı, gülünç miktarda bir sermayeye. Bu miktarda sermayeyi elde etmek içinse borsadan daha iyi bir araç yoktur.

Borsaları yöneten iki temel kural vardır.

Birinci kural: Asla bir kayıp yaşama.
İkinci kural: Birinciyi unutma.

Sadece bu kurallara uyanlar muazzam bir servet kazanabilecektir.

Görsel roman üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci bölüm Japonya’da 2011 yılında yayınlanmıştır. Onu takiben ikinci bölüm 2012 ve üçüncü bölüm 2013‘te yayınlanarak hikâye tamamlanmıştır. 2014 yılında ise seri Steam üzerinden dünya çapında yayınlanmaya başlamıştır.

Görsel romanı Steam üzerinden incelemek veya satın almak için aşağıya göz atabilirsiniz:


+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar