Yeni Stüdyo Ghibli Filmi “Aya to Majo” Yolda!

Stüdyo Ghibli’nin ilk 3 boyutlu CGI filmi Aya to Majo, Gorou Miyazaki’nin yönetmenliği ile geliyor! Gelin filmin ayrıntılarına birlikte göz atalım!

Cannes Film Festivali resmî film seçkilerini açıkladı ve listede Stüdyo Ghibli ve Hayao Miyazaki’nin oğlu Gorou Miyazaki tarafından yapılan ve yeni duyurulan Aya to Majo anime filmi yer alıyor.

Aya to Majo, Diana Wynne Jones’un “Earwig and the Witch” isimli kitabından uyarlanacak. Stüdyo Ghibli daha öncesinde “Yürüyen Şato” filmini de yine Diana Wynne Jones’un kaleminden çıkan aynı isimli kitaptan esinlenerek yaratmıştı.

Aya to Majo’nun 2020’nin sonlarında NHK kanalında yayınlanması planlanıyor. Film’de Fransız Satış Ajansı olan Wild Bunch International ile birlikte çalışılacağı ve film 82 dakika uzunluğunda olduğu da duyurulan diğer bilgiler arasında.

Film, Stüdyo Ghibli’nin ilk tamamen 3 boyutlu CGI filmi olacak. Hayao Miyazaki ise filmin planlamasından ve geliştirilmesinden sorumlu olduğundan filmde adı geçecek.

Earwig and the Witch’ten uyarlanan Aya to Majo’nun konusu ise şu şekilde olacak:

Her yetim St.Morwald’ın Çocuk Evi’nde yaşamayı sevmez, ama Earwig (Aya) bunu seviyor. Earwig (Aya) istediği her şeyi, istediği her zaman elde edebilmiştir, daha bir bebekken yetimhane kapısına düştüğünden beri bu hep böyle olmuştur. Ancak bir gün koruyucu ebeveynler kılığında yetimhaneye gelen Bella Yaga ve Mandrake’den sonra her şey değişmiştir. Bir cadı tarafından evlat edinilen küçük kız, her yeri görünmez odalarla, iksirlerle, büyü kitaplarıyla dolu bir evde yaşamaya başlamıştır. Birçok çocuk böyle bir evde delirebilecekken cesur ve akıllı Earwing (Aya) bunu bir fırsata çevirir ve cadıya kimin patron olduğunu gösterir!

Cannes Film Festivali Animasyon Seçkisindeki filmler ise şu şekilde:

  • Aya to Majo  – Gorou Miyazaki
  • Flee – Jonas Poher Rasmussen
  • Josep – Aurel
  • Soul – Pete Docter
Rem ve teşekkürler mesajı
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar