Yetişkin İçerikli Görsel Roman Maitetsu Kısa Anime Onayı Aldı!

Yetişkin içerikli meşhur görsel roman Maitetsu, pek yakında hitap ettiği kitleye anime olarak sunulacak! Bakalım konusu ne olacak?

Dijital roman markası olan Lose, yeni yapılan Comiket 97 etkinliğinde “Maitetsu” isimli yetişkin içerikli görsel romanının bir televizyon animesi adaptasyonuna sahip olacağını duyurdu.

Lose’un etkinlikteki standında yayınlanan tanıtım videosu; animenin “kısa anime“lerden olacağı, bölümlerinin yaklaşık 5 dakikalık olacağını, 2020’de Tokyo Mx’te yayınlanacağını ve ayrıca bu animenin isminin “Rail Romanesque” olacağını doğruladı.

Yatogame-chan Kansatsu Nikki ile tanınan Saetta stüdyosunun yönetmeni Hisayoshi Hirasawa ile yönetmen ve ses yönetmeni olarak ve Cinderella Nine ile bilinen Takayuki Noguchi ile karakter tasarımı üzerine çalışılacağı da doğrulanan bilgiler arasında oldu.

Animede Ayumi One müzik yapımından sorumluyken, Megu Sakuragawa ve Masayo Shinkai ile birlikte vokalistlik de yapmakta.

Maitetsu Hakkında:

Sekai Project, oyunu Haziran 2018’de Steam üzerinden piyasaya sunarken şu şekilde tarif etmişti:

Maitetsu alternatif bir gerçeklikte, demiryollarının en gözde seyehat ve ulaşım şekli olduğu bir Japonya’da geçer. Ancak bu demiryollarının günümüzdekilerden farkı, her bir trenin bir tane insansı modül olan “Railord” ile eşleştirilmesidir. Ancak ulaşımın bu yeni şekli çok tutmayıp, bir süre sonra gözden kayboldular.

Oyuncular, liseden yeni mezun olup üniversiteye henüz girmiş, çoğalan fabrikaların yarattığı su kirliliğini önlemek amacıyla memleketine dömeye karar vermiş bir oğlan olan “Sotetsu”yu oynamaya başlarlar. Şans eseri Sotetsu, yakın zamanda görevinden alınmış bir Railord olan “Hachiroku”yu yeniden uyandırır. Sotetsu, bu railordun sahibi olurken ve memleketini kurtarmaya çalışırken, kayıp lokomotif olan “8620”yi aramakta Hachiroku’ya yardımcı olacaktır.

LoseMaitetsu görsel romanını “cura“nın yarattığı resimlerle hazırlamıştı. Oyun Mart 2016’da Japonya‘da yayına sunuldu ve içeriği 18+ olarak değerlendirildi. Oyun PlayStation 4‘te “Maitetsu -pure station-” ismi ile Temmuz 2018’de yayınlandı. 16 Ocak 2019’da ise Japoncaİngilizcekolaylaştırılmış Çinceve geleneksel Çincedillerinde Nintendo Switch versiyonuna kavuştu.

Lose, 31 Ocak 2020 tarihinde ise yeni oyunu olan “Maitetsu: Last Run” için ön siparişleri kabul etmeye başlayacak.

Maitetsu; Last Run Tanıtım Resmi

Maitetsu’nun asıl oyununu PC üzerinde satın almak için aşağıya göz atın!

Son zamanlarda görsel roman içeriklerinin tanınması için kısa animeler yapmak oldukça revaçta, peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kimler Neler Demiş?

avatar